تصور کنید در فروشگاهی بزرگ کلی خرید کرده اید، خرید هایتان تمام شده حالا با کلی وسیله و بار باید از فروشگاه خارج شوید. در صورتی که فروشگاه درب اتوماتیک نداشته باشد، به سختی باید در را باز کرده و از آن خارج شوید! اما با داشتن درب اتوماتیک میتوانید به راحتی و بدون دخالت دست با سرعت بیشتری خارج شده و بارها را سریعتر و بدون زحمت به مقصد برسانید.

درب اتوماتیک چیست؟ مزایا و معایب آندرب های اتوماتیک امروزه اغلب در همه جا مشترک هستند و جایگزین درب های سنتی شده اند. اگر در کار خود در حال پیشرفت هستید و یا در حال مدیریت ساختمان‌های تجاری هستید، احتمالا همیشه به دنبال راه‌هایی جدید برای افزایش دارایی تان بوده اید. درب های اتوماتیک امنیت بهبود یافته، راحتی و یک تجربه ورود بدون نقص را به کاربران خود میدهد. در ادامه بیشتر با درب های اتوماتیک چیست آشنا شده و مزایا و فواید آن را بیشتر شرح می دهیم؛

مزایا و فواید درب اتوماتیک چیست؟

در اینجا برخی از فواید روشن داشتن درب های اتوماتیک را برای شما عنوان کرده ایم؛

استایل 

یکی از بهترین مزایای درب اتوماتیک این است که در سبک‌ها، اشکال، رنگ‌ها و طراحی مختلفی قرار می‌گیرند. استفاده از این نوع درب ها نه تنها به ساختمان‌های مسکونی یا تجاری یک ظاهر زیبا و جذابی شکل می دهد، بلکه به افزایش اعتبار آن نیز کمک می‌کند.

این نوع درب ها در سه پیکر بندی‌ در دسترس هستند؛

در زمان خرید درب های اتوماتیک می توانید از یک .ویژگی اطمینان حاصل کنید؛ طراحی و دیزاین قربانی عملکرد درب ها نمیشود. علاوه بر این، آن‌ها در متریال های مختلف سخت، محکم و بادوام مانند آلومینیوم، فولاد، فایبر گلاس و الوار موجود هستند که سبک محیط را ارتقا میدهد.

از مزایای درب های اتوماتیک کیتوان به تمیز بودن اشاره کرد.راحت بودن  

درب های اتوماتیک نیاز به دخالت هیچ نوع نیرویی برای اجرا و حرکت کردن ندارند. برای کاربرانی که بار یا هر وسیله ای در دست دارند و نمیتوانند از دست خود استفاده کنند، معلولین، کودکان بهترین است. 

امنیت و مناسب بودن

درب های اتوماتیک به به صورت پایه مایلند یک محیط امن، راحتی را برای همه به وجود بیاورند. از بابت امنیت هم میتوانند این اطمینان را به شما بدهند که در صورت استفاده نشدن بسته هستند. برای قفل بودن نیاز به هیچ نوع قفل یا سیستم امنیتی ندارند.

معایب درب اتوماتیک چیست؟

فرآیند نصب درب های اتوماتیک نیاز به یک تکنسین حرفه‌ای دارد تا دقیق و کارآمد کار نصب را انجام دهد. همچنین به تعمیر و نگهداری منظم نیاز دارند تا عملکرد مناسب را تضمین کنند؛ یعنی هزینه‌ها تنها به نصب ختم نمی‌شوند. اگر به تعمیرات نیاز داشته باشند، قطعات یدکی آنها می‌تواند پر هزینه باشد. گاهی اوقات به خاطر شکستگی های الکتریکی،کار آن متوقف میشود.

قیمت 

در مقایسه با هم گروه های خود، درب های اتوماتیک به طور خودکار گران‌تراز سایر درب ها هستند. با توجه به مزایا و ویژگی‌های اتوماتیک، می توان درب های اتوماتیک را با قیمت های بالا تامین کرد. علاوه بر این، تعمیرات آن‌ها نیز نسبت به درب های سنتی نسبتا گران‌تر هستند.

نظافت

اشیا و سطوحی که به طور مرتب لمس می‌شوند، برای مثال دستگیره در، عوامل بیماری زا هستند و به راحتی از طریق تماس گسترش پیدا کنند. درب های اتوماتیک، بهداشت را از طریق عمل غیرتماسی، ارتقا می‌دهند و به جلوگیری از انتشار میکروب‌ها کمک می‌کنند و آن‌ها را بهترین راه حل برای محیط‌های درمانی مانند آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات، پزشکی و حتی سرویس‌های بهداشتی عمومی می‌توان دانست.

تفاوت درب دستی با درب اتوماتیک گردان چیست؟ 

فرقی که ما بین درب اتوماتیک گردان و درب دستی وجود دارد که مجهز بودن درب اتوماتیک گردان به واحدهای درایو و سیستم های سنسور می باشند که در نهایت منجر به  اتوماتیک کار کردن درب می شود. درب اتوماتیک گردان از نظر هزینه مقرون به صرفه می باشند و معمولا در بانک ها، مراکز خرید، هتل ها، ساختمان های اداری بسیار پرکاربرد می باشند. درب اتوماتیک گردان در شرایطی که کنترل آب و هوا در اولویت باشد ایده آل ترین انتخاب خواهد بود.

نتیجه گیری

بنابراین مزایا و فواید درب های اتوماتیک به خاطر ظاهری زیبا و جذاب موجب محبوبیت این نوع درب ها شده است و همچنین درب اتوماتیک مانع ورود هوای گرم و سرد و رطوبت به داخل ساختمان می شود. 

و در نهایت این نوع درب ها از نظر زیبایی، امنیت ،جلوگیری از گرد و غبار، حجم تردد و عبور افراد بدون تداخل به هم نسبت به سایر درب های اتوماتیک از دیگر مزیت آن ها به شمار می آید .