درب اتوماتیک | در اتوماتیک

درب اتوماتیک یکی از مهمترین نیازهای امروزه ساختمان های اداری، تجاری ومسکونی می باشد.

در اتوماتیک از لحاظ نوع و محل های نصب بسیارمتنوع می باشد و از لحاظ نوع کاربرد به چند گروه زیر تقسیم می گردد:

 1.  درب اتوماتیک شیشه ای
 2.  درب اتوماتیک پارکینگی
 3. درب اتوماتیک صنعتی و تجاری

هر کدام از موارد بالا دارای ویژگی خاصی می باشند و کاربرد متفاوتی دارند.درب اتوماتیک شیشه ای بیشتر در ورودی ساختمان های اداری تجاری و بیمارستان ، هتل ، مراکز خرید ، مراکز تفریحی مثل استخرو شهر بازی و…. مورد استفاده قرار می گیرد.

درب اتوماتیک علاوه بر زیبایی ، ازورود گرد وغبار واز انتشار ویروس بدلیل نداشتن دستگیره جلوگیری می کند و درمکان های پر تردد و یا بیمار محور همچون بیمارستان ها و

آزمایشگاه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین در اتوماتیک شیشه ای ازاین حیث که در هدر رفتن انرژی در مکان های پر تردد جلوگیری می کند بسیار پر استفاده است.در متن زیر با انواع درب اتوماتیک و همچنین مزایا و معایب این سیستم ها بیشتر اشنا خواهید شد.

درب اتوماتیک چیست؟

به دری که بدون دخالت دست و بصورت اتوماتیک باز و بسته میشود دراتوماتیک گفته می شود.

نیروی حرکت در اتوماتیک توسط موتورالکتریکی تامین می شود و بوسیله فرمان صادرشده توسط سنسور ( چشم الکترونیکی ) و یا سایر اسکسس کنترل ها مثل دستگاه کدینگ و کارت خوان و اثر انگشت و دستگاه اکسس تشخیص چهره افرداد یا فشار کلید شاسی با نیروی موتورگیربکس بسیار قوی و پرسرعت باز و بسته می شود.

در راستای ایمنی عابر سنسورهای ایمنی بصورت چشم الکترونیکی پرده ای یا سنسور مادون قرمز که در لنگه های ثابت در نصب می شود پس از باز شدن در چانچه مانعی در حین بسته شدن باشد بصورت خودکار مانع بسته شدن در می شود و از آسیب به افراد جلوگیری و باعث افزایش عمر مفید دستگاه در-اتوماتیک می گردد.

درهوشمند بصورت های عمودی و افقی قابل بازوبسته شدن است اما عموما تصور از درب اتوماتیک شیشه ای این است که افقی و با دولنگه متحرک باز وبسته می شود ولی درب های صنعتی و تجاری بصورت عمودی و گیوتینی اجرا می شوند و کلیه کرکره های رول آپ و سکشنال زیر سقفی از آن جمله است.

درهایی که بصورت افقی باز و بسته می شوند عموما کاربرد عبور مرور افراد و جنبه معماری و ایمنی و حفاظتی دارند.

بررسی انواع درب اتوماتیک در بازار ؟

دراتوماتیک شامل سه دسته کلی می باشد که در بازار این صنف به فروش می رسد. :
درب اتوماتیک شیشه ای :
معروف ترین و پر فروش ترین و پر کاربرد ترین درب اتوماتیک همین نوع است. که از لحاظ ظاهر و کابرد به پنج گروه زیر تقسیم می شود
1: در اتوماتیک کشویی یا اسلایدینگ
2: در اتوماتیک تلسکوپی
3: در اتوماتیک فولدینگ یا اتوبوسی (درتاشو)
4: درب اتوماتیک گردان (ریولیوینگ) که شامل انواع مختلف به شرح زیر می باشد .
5: درب اتوماتیک گرد یا دایره
معمولا در بیشتر اماکن عمومی ازاین درها استفاده می شود که شامل یک اپراتور جهت باز و بسته شدن و یک سازه آلومنیومی جهت قاب دور(فریم ) و شیشه سکوریت نشکن ویا شیشه لمینیت می باشد.

که روی شیشه ها انواع طرحهای گرافیکی شامل لگو سازمان یا طرح های زیبای و نقش نگار بصورت چاپ روی شیشه یا لیبل ویا سندبلاست قابل اجرا می باشد .

این مدل ها تقریبا جهت اجرا هیچ محدودیتی در ابعاد و اندازه ندارد و حتی تا ارتفاع 5 متر وعرض 7 متر بصورت کشویی یا در گردان قابل تولید و نصب است .

امروزه بسیاری از معماران و طراحان نمای ساختمان به منظور افزایش چشم گیرزیبایی و ابوهت نمای ورودی هتل ها و ساختمان ها وبرج های لوکس و یا حتی نمایشگاه های بزرگ خودرو وفرش اقدام به سفارش در های بسیار بزرگ با ارتفاع 4 تا 5 متر می کنند و درهای گردان خیلی بزرگ برای امکان پرتردد و بزرگ نصب میکنند .

از جمله مزایای استفاده از درب با ابعاد بزرگ در نمایشگاه ها ومراکز خرید وهتل های و برج های لوکس می توان به نکات زیر اشاره کرد :

 1. تردد آسان با چرخ دستی
 2. تردد با کالسکه بچه
 3. امکان تردد لیفتراک های دستی حمل بار
 4. چرخ دستی حمل چمدان درهتل ها
 5. امکان ورد مشتری با چمدان در هتل ها
 6. تردد خودرو و ماشین آلات سنگین در نمایشگاه های بزرگ
 7. تردد لیفتراک با پالت بار در فروشگاه های عمده فروشی

درهای اتوماتیک شیشه ای زیبایی و جلوه خاصی دارند و در صرفه جویی مصرف انرژی بسیار تاثیرگذار هستند .
در این نوع درها برای استحکام بیشتر از شیشه های سکوریت و یا لمینت و در موارد بالاتر در صرافی ها وبانکها و اماکن امنیتی از شیشه های چند لایه ضد ضربه و ضد گلوله استفاده می شود .

درب اتوماتیک پارکینگی :

نام دیگر این در ها (درب حفاظتی) است.این نوع درب ها بیشتر در مکان هایی مورد استفاده قرار میگیرند که نیاز به رفت امد هوشمند و یا بدون نیاز به نیروی انسانی است مورد استفاده قرار میگیرد.این در ها به شکل هوشمند کنترل میشوند در خصوصا در مکان های حفاظتی کاربردی بالایی دارند.

 

کرکره برقی :

با کمی دقت متوجه میشوید که این درب همان گرگره قدیمی است که با کمی تغییرات بصورت برقی شده و با نیروی الکتریکی موتور بصورت عمود باز و بسته میشود.

بدلیل ساختار و قیمت ارزان استفاده ازین نوع ذر اتوماتیک در بسیاری از پارکینگ های منازل رواج پیدا کرده و در سطح شهر قابل مشاهده است.قیمت در اتومتیک پارکینگی با توجه به نوع متریال ممکن است متفاوت باشد.

متریال استفاده شده در کرکره های برقی منازل عموما گالوانیزه میباشد و در مکان هایی که امنیت انها مهم تر است و در اولویت قرار دارد از کرکره های برقی پلی کربنات استفاده میشود.

 انواع درب اتوماتیک:

1.درب اتوماتیک کشویی | اسلایدینگ :

این نوع درب در اشکال مختلف وجود دارد و نام دیگر آن در-اتوماتیک ریلی میباشد که این در برای باز به سمت طرفین به دیوار احتیاج دارد و 50 درصد از فضای ممکنه را جهت عبور و مرور در اختیار کاربر خود قرار میدهد.درب های برقی کشویی جزو رایج ترین درب های شیشه ای محسوب شده و بالاترین درصد فروش و نصب را اختیار دارد.

شما در این نوع درب میتوانید به راحتی تمام سرعت باز و بسته شدن درب ها را کنترل کنید و همچنین باید بدانید این حرکت درب ها در یک راستا و در سمت خلاف جهت هرلنگه باز و بسته میشوند.

درب اتوماتیک کشویی 4 لت
درب اتوماتیک شیشه ای با فریم سفید

2.درب اتوماتیک تلسکوپی {telescopic}:

عملکرد این در با درب کشویی شباهت بسیاری دارد و در ظاهر نیز این شباهت نیز برقرار است اما تفاوت در جایی اشکار میشود که این درب هر دو لت به صورت همزمان با سرعت متفاوت به یک سمت حرکت میکنند(سمت زاست و یا سمت چپ).این درب میتواند 66% از فضای موجود را برای رفت و امد در اختیار قرار بدهد.هر دو لت به یک سمت حرکت کرده و پشت یک لت ثابت قرار میگیرند.

درب اتوماتیک کشویی تلسکوپی 6لت
درب اتوماتیک تلسکوپی بانک

3.درب اتوماتیک ریوولوینگ | چرخان {revolving}:

باید بدانید این درب جزو گران قیمت ترین و لاکچری ترین درب های در کل دنیا محسوب میشود و کشور ما ازین قضیه مستثنی نیست.

این درب بسیار زیبا کارامد و گران قیمت است همچنین جزو درب های هتل ها و مراکز اداری تجاری مجلل بشمار می آید.

درب اتوماتیک گردان شیشه ای ,دارای یک سیلندر عموما شیشه ای بوده که در مرکز این دایره ی شیشه ای یک لوله و شفت اصلی قراردارد که از این شفت باله هایی قرار داده شده است.یک درب گردان میتواند دو یا سه  باله وجود داشته باشد.قیمت این نوع درب می تواند به متریال استفاده شده متفاوت باشد اما در حالت کلی درب برقی شیشه ای گردان نسبت سایر درب ها قیمت بالاتری دارد.

به درب چرخشی گردان نیز درب همیشه بسته نیز می گویند زیرا که تا زمان رفت و امد همیشه به حالت بسته دیده میشود.این درب برای بهینه سازی مصرف انرژی و جلوگیری از هدر رفت انرژی بهترین گزینه میباشد.

درب اتوماتیک گـردان ریولدینگ Automatic Doors Revolving
درب برقی 4 باله

4.درب گرد (curve):

عملکرد درب اتوماتیک گرد همانند در-اتوماتیک کشویی است و تنها تفاوت اشکار در این دو درب , صاف و قوس دار بودن درب ها است.

میزان باز و بسته شدن درب قوسی (عرض باز شونده) متفاوت است زیرا میزان قوس درب کرو در ان تاثیر مستقیم دارد.میزان فضای بازشو در درب های قوس دار بسیار بیشتر از درب های کشویی است.

برای در-اتوماتیک نیم گرد باید از شیشه سکوریت قوس دار (کرو {curve}) استفاده کرد و یکی از دلایل بالاتر رفتن قیمت در تومتیک گرد همین است.

رنگ فریم ها و شیشه سکوریت مورد استفاده درب اتوماتیک نیم گرد قابل انتخاب است و این درب معمولا در مکان هایی که دارای فضای گرد برای رفت و امد هستند مورد استفاده قرار میگیرد.

درب اتوماتیک نیم گرد
در اتوماتیک نیم دایره شیشه ای

6.درب اتوماتیک لولایی {swing}:

یک درب لولایی عادی را در نظر بگیرید که از هر جنس و متریالی میتواند باشد ,حال باید بدانید قابلیت این را دارد که به درب اتوماتیک لولایی تبدیل بشود.با نصب یک اپراتور و مقدایری تغییرات ریز و با کمترین تخریب و هزینه این کار قابل انجام است.

درب اتوماتیک لولایی (سوئینگ) میتواند به صورت تک لنگه و یا دو لنگه اجرا شود.همچنین میتوان این درب را طوری تنظیم نمود که هنگام ورود یک لنگه باز بشود و در هنگام خروج نیز دیگر لنگه درب بازشود و همچنین میتوان ان را طوری نیز تنظیم نمود که هر دو لنگه باز و بسته بشوند.

در مورد این نوع درب تصور اشتباهی وجود دارد که هنگام باز و بسته شدن این درب با افراد برخورد میکند که چنین تصوری را میتوان با نصب یک سنسسور برطرف کرد به طوری که وقتی افراد به ان نزدیک شده یا بصورت کند حرکت میکند و یا از حرکت باز می ایستد.

درب اتوماتیک لولایی 4 لت
در سوینگ

7.درب اتوماتیک مثلثی (زاویه دار):

اگر یک درب اتوماتیک اسلایدینگ را طوری قرار دهیم که لنگه های ثابت و لنگه های متحرک به صورت زاویه دار و نود درجه در هنگام اتصال قرار گیرند به ان در اتوماتیک مثلثی (تری انگولار) می گویند.

این نوع درب برای مکان هایی که فضای ورود کمی دارند بسیار مناسب است.این درب از دو ریل مجزا وجدا تشکیل شده که روی هر ریل دو لنگه از درب قرار میگیرد.یکی لنگه ثابت و یکی لنگه متحرک.

درب اتوماتیک زاویه دار 4 لت
در اتوماتیک مثلثی با فریم سفید

7.درب اتوماتیک تاشو (فولدینگ) {اتوبوسی}:

این نوع درب برای مکان هایی که عرض بازشو بسیار کمی دارند بسیار ناسب است زیرا حداکثر فضای ممکن را به شما اختصاص می دهد حدود 90 درصد از فضای کلی میباشد و درصد بسیار قابل توجهی است.

به این درب ها درب اتوماتیک آکاردئونی نیز میگویند زیرا که همچون آکاردئون به سمت دیوار میرود و فضای حداکثری را در اختیار شما قرار میدهد.

در اتوماتیک تاشو (اتوبوسی)
در اتوماتیک اتوبوسی

صفر تا 100 انواع درب اتوماتیک پارکینگی:

1.درب اتوماتیک پارکینگ (سکشنال){زیر سقفی} :

سیستم کارکرد در اتوماتیک سکشنال به این صورت است که این درب گاها بصورت یک تکه شروع به جمع شدن به زیر سقف پارکینگ میکند و پس از عبور خودرو مجددا به جای خود بازمیگردد و مسیر عبور را مسدود میکند.این عملکرد شبیه به یک سقف محترک میباشد.

کاربرد این درب با سایر در های اتوماتیک تفاوتی خاص ندارد و صرفا بدلیل زیبایی قیمتی بسیار گران تر از درب پارکینگی ساده دارد.

این نوع درب ها را باید عموما در فیلم و سریال های هالیوودی دیده باشید.عموما درب گاراژهای نیز به همین صورت تعبیه میشود.

در اتوماتیک سکشنال (پارکینگی)

2.در اتوماتیک پارکینگی ریلی:

بیشترین کاربرد این درب ,در کارخانه و گاراژها و خانه هایی که دارای درب سنگین است استفاده و سفارش داده میشود و در حقیقت بهترین زمان برای اسفاده ازین نوع درب است.

نیروی محرکه این نوع درب ها یک چرخ دنده بسیار قدرتمند است که به یک صفحه فلزی و یا صفحه استیل به نام شانه دنده ای متصل میشود.

یکی از مهم ترین عواملی که درقیمت درب ریلی پارکینگی تاثیر گذار است ابعاد درب مورد نظر میباشد.

درب های ریلی ساده و کوچک تر که برای حیاط ها و ورودی های کوچک استفاده میشوند از قیمت کمتری برخوردارند و درب های ریلی کارخانه جات بزرگتر بدلیل سنگین بودن درب باید از موتور های قوی تری برخودارند و به همین دلیل قیمت گران تری دارند.

درب پارکینگی ریلی (اتوماتیک)

3.در اتوماتیک پارکینگی {بازویی}:

درب بازویی پارکینگی معروف ترین  پر کاربرد ترین نوع درب است که درصد بالایی از درب پارکینگ ها به همین صورت تجهیز شده است.این نوع درب با مجهز شدن به یک

جک برقی مورد بهره برداری قرار میگیرد و با ریموت ,کنترل میشود.

اگر در پارکینگ خود فضا و محوطه خوبی دارید ,میتوانید از درب پارکینگی بازویی استفاده کنید.این درب بدلیل ساختار عملکرد فضای بیشتری را نسبت به سایر درب ها اشغال میکند.

این درب در انواع تک لنگه و دو لنگه تعبیه میشود.

در اتوماتیک تک لنگه یک بازشوی 90 درجه ای را در اختیار قرار میدهد و معمولا در طرفی که پارکینگ فضای بیشتر را دارد نصب و تجهیز میشود.

درب- اتوماتیک دو لنگه به فضای بیشتری احتیاج دارد تا بتواند بیشتری فضای بازشو ممکن را در اختیار شما قرار دهد.

درب-اتوماتیک پارکینگی (جک دار)

4.درب اتوماتیک کرکره ای (رول اپ):

 • کرکره برقی (جنس تیغه : آلومینیومی):
  عموما این نوع درب از جنس آلومینیوم بوده و اندازه تیغه ها در سایز های 4 و 8 و 12 سانتیمتر موجود است.پر مصرف ترین سایز در این نوع دربهای رول اپ سایز 8 میباشد.
 • رول اپ (جنس تیغه : گالوانیزه):
  این نوع درب دارای پوشش های دیگری نیز است.پوشش گالوانیزه که در بعضی موارد این پوشش نیز با فوم هایی مسلح شده جهت جلوگیری از ایجاد صدا و عایق بودن جهت حفظ حرارت.یک نوع دیگر نیز وجود دارد : (پلی کربنات).این جنس شفاف است و از نوع الومینیومی مقاومت و استقامت بیشتر دارد.بعضی مدل ها  ضد حریق هستند که این خاصیت باعث میشود که قیمت آن به بیشترین حد ممکن افزایش پیدا کند اما در هر حال دارای طرفدارانی خاص است.
 • کرکره برقی (رول گیتور):
  این نوع معمولا به عنوان حفاظ استفاده میشود و عموما دارای دو نوع مستعطیلی و مربعی است.در دو جنس الومینیوم و گالوانیزه ساخته میشود و قیمت گرانی هم دارد.
در-اتوماتیک بی رنگ

6 ویژگی بارز درب اتوماتیک برقی

دنیای امروزه در هر زمان نیاز به ,به روزرسانی هایی در نحوه استفاده از ابزار ها و لوازم زندگی وجود دارد.پدید امدن درب های اتوماتیک بر اساس یکی از همین نیاز های است که با نصب و تجهیز و بروزرسانی ابزار ها بوجود آمده است.

فن اوری در بروز رسانی در تکنولوژی و تغیرر ساختار درب های اتوماتیک نیز به صورت روز افزون در حال رشد و آزمایش است.

ویژگی هایی که باعث بوجود امدن انواع درب های اتوماتیک شده را بررسی میکنیم:

 1. نیاز به بررسی و کنترل ورود و خروج
 2. جلوگیری و صرفه جویی از هدر رفت انرژی
 3. زیبایی بصری در معماری های خاص
 4. استفاده از شیشه های مدرن در انواع در-اتوماتیک
 5. ایزوله سازی و استفاده از انواع درب-اتوماتیک در ازمایشگاه ها و بیمارستان
 6. افزایش سطح بهداشت در سطح جامعه

اجزای تشکیل دهنده درب اتوماتیک

هر در-اتوماتیک دارای یک اپراتور (عملگر) است و این اپراتور خود از دو بخش مجزا تشکیل شده است

 1. سیستم الکترونیکی:
  این سیستم شامل برد الکترونیکی یا همان کنترل باکس ,الکترو موتور (محرکه) ,کلید کنترل (کلید تعیین وضعیت) ,ریموت و رسیور ,سنسور و  چشمی ها و همچنین منبع تغذیه است.
 2. سیستم مکانیکی:
  این سیستم شامل اجزایی از جمله : ریل و کاور ,سطح مقطع قابل تعویض و هنگر ها وتسمه هرزگرد و استپر,سیم جمع کن و کاور گیر میباشد.

6 بخش از اجزای سازنده اپراتور در اتوماتیک:

اپراتور دارای اقلام خاص و متغیر با توجه به مدل درب می باشد.

 1. الکترو موتور:
  اصلی ترین قطعه برقی در درهای اتوماتیک که نیرو محرکه را تامین میکند همین الکترو موتور میباشد.این موتور الکتریکی توسط شرکت های خارجی با برند های متفاوت عرضه میشود.همچنین باید بدانید انواع الکترو موتور در شرکت آماج صنعت آذر با گارانتی و تضمین بهترین قیمت ارایه میشود.
 2. برد الکترونیکی:
  وظیفه سیستم فرمان و کنترل موتور توسط این برد تامین میشود و این قطعه را نیز کنترل باکس مینامند.تمام پردازش های مربوط به تمام درب های برقی توسط این قطعه تامین میشود و مدیریت و شخصی سازی فرمان درب ها در این صورت میگیرد.
 3. چشمی ها (سنسور):
  از نام چشمی مشخص است که بررسی کنترل وجود اجسام و یا افراد را در بین و یا نزدیکی درب بر عهده دارد.
 4. کلید تعیین وضعیت:
  این کلید دارای شکل های متفاوتی است :دیجیتال و دکمه ای و سوئیچی.تعیین کارکرد درب برقی را این قطعه تامین میکند که معمولا دارای 5 وضعیت است :
  اتوماتیک ، دائم باز یا تمام باز ، اتوماتیک با بازشو نیمه یا حالت زمستانی ، دائم قفل ، حالت ورود ممنوع یا یک طرفه که کاربر می تواند با انتخاب هر یک از این حالت ها از در اتومات  خود با آن قابلیت بهره بگیرد .
 5. منبع تغذیه:
  به عنوان ترانس در درب اتوماتیک عمل کرده و برق 220 ولت را به برق 24 الی 90 ولت تبدیل می کند و در اختیار سایر قطعات قرار می دهد.در مدل های جدید تر امکاناتی همچون نوسان گیری ولتاژ در این قطعه تعبیه شده است.

توضیحات تکمیلی اجزای مکانیکی:

اجزای مکانیکی در_اتوماتیک از مهم ترین بخش های یک درب برقی بشمار می روند.

کیفیت قطعات و اصلی بودن این قطعات در افزایش طول عمر و همچنین کارکرد بهینه تاثیر مستقیم دارد.

از اصلی ترین اجزای مکانیکی می توان به ریل اشاره نمود .تمام سنگینی و بار شیشه های هر لت در نهایت روی ریل درب برقی میباشد.تمام اجزای درب روی ریل منتاژ می شوند.

ریل های درب اتوماتیک از جنس الومینیوم بوده و خود الومینیوم را می توان با روکش های مختلفی تلفیق نمود.

سطح مقطع تمام درب های اتوماتیک قالبیت تعویض دارند.

قسمت تعویضی ریل ها متشکل از یک نوار باریک آلومینیومی است که یک لایه لاستیک نیز دارد که از انتقال ارتعاشات حاصل از از حرکت لت های متحرک به سمت لت های ثابت جلوگیری میکند.

مونتاژ قطعات درب برقی :

سایر لوازم مکانیکی شامل هنگر ها با تسمه گیر به هم متصل میشوند باعث انتقال نیروی موتور الکتریکی به لت ها شده و در نهایت درب را به حرکت در می آورد.

هرزگرد نیز به واسطه تسمه شروع به گردش میکند تا سیکل نقاله جهت حرکت لت های درب اتوماتیک برای باز و بسته شدن تکمیل گردد.

سایر قطعات نی شامل استپرها(ترمز مکانیکی) بغل کاوری که اتصال کاور به ریل و همچنین پوشش نهایی در انتهای ریل اپراتور میباشد.سیم جمع  کاور گیر وظیفه مرتب سازی نهایی و سامان دهی اجزا را در زمان نصب بر عهده دارند.

فریم و شیشه های در برقی را شما پس از نصب و تکمیل یراق الات به عنوان اخرین نتیجه ای است که شما مشاهده میکنید.

فریم یک در اتوماتیک می تواند از جنس آلیاژ های مختلفی باشد : الومینیوم – استیل – آهن

همچنین در درب برقی میتوان از سنگ چوب کامپوزیت استیل و هر نوع متریال دیگری به جای شیشه سکوریت استفاده نمود.

 

درب اتوماتیک شیشه ای فروشگاه :

پر مصرف ترین و پر فروش ترین نوع درب برقی درب اتوماتیک شیشه ای میباشد.

این درب در اکثر مکان های تجاری و اداری و فروشگاه های زنجیره ای و همچنین درب فروشگاه ها و مغازه ها استفاده میشود.

استفاده بهینه از فضا و جلوگیری از هدر رفت انرژی  و سهولت استفاده از آن برای عموم این درب را به بهترین گزینه ممکن تبدیل کرده است.

این درب از طریق چشمی های بکار رفته در آن فرمان باز شدن را به برد میفرستد و برد دستگاه فرمان را به الکترو موتور داده و موتور نیز نیرو لازمه را ایجاد کرده و درب توسط تسمه ها و قرقره ها شروع به حرکت میکند.

در صورتی که در منطقه تشخیص چشمی ها جسم متحرکی پیدا نشود این درب پس از گذشت مدت زمان مشخص  شروع به بسته شدن می کند.

این درب ها از ترکیب و بکار گیری سنسور ها و چشمی ها و سوییچ و… به وجود امده اند.

برای خرید انواع درب اتوماتیک شیشه ای با کارشناسان آماج صنعت آذر در ارتباط باشید.

 

در اتوماتیک استیل طلایی:

طلایی بودن همیشه جلوه بخش بوده و عموما در تصور افراد لاکچری و شیک محسوب میشود.در صنعت درب برقی نیز همین تصور وجود دارد.

درب  های اتوماتیک استیل طلایی نیز یکی از همین موارد لاکچری و شیک برای ورودی هتل ها و رستوران های مجلل محسوب میشود.

درب برقی استیل به دلیل داشتن خاصیت ضد زنگ و ضد خش بودن کاربرد و استفاده روز افزونی را دارد بخصوص که در مناطقی که رطوبت بالا وجود دارد اکیدا استفاده از این نوع درب توصیه میشود.

استیل استفاده از نوع 304 ضد زنگ میباشد و که میتوان طبق سلیقه و دکوراسیون مورد نظر رنگ طلایی را سفارش داد.