null

Sectional Automatic Door Guillotine

کرکره های اتوماتیک نوعی از کرکره است که توسط موتور و با استفاده از نیروی الکتریکی اداره می شود و در محور عمودی ریلی بالا و پایین می رود.

Electric shutters

کرکره برقی

درب کرکره ای چیست؟

درب کرکره ای عمدتا برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که عملکرد اتوماتیک این درب ها در بسیاری از مکان ها باعث افتخار مشتری شده و حس استقبال در آن ها ایجاد می کند که در این نوع درها به دلیل استفاده از قاب های شیشه ای و آلومینیومی یا استیل زیبا به طراحان و دکوراتورها امکان استفاده از این درب ها را در ساختمان های مسکونی و اداری، مغازه ها، اماکن عمومی، بیمارستان ها، هتل ها و … را فراهم می سازند .

درب به طور قابل توجهی (حداکثر 70 درصد) از ورود انرژی خنک کننده و گرمایشی به ورودی ها جلوگیری می کند و به دلیل استفاده از مویی یا درزگیر لاستیکی بین قاب ها از ورود خاک، حشرات و صدا جلوگیری می کند و همچنین عدم وجود دسته در این درها و عدم تماس آنها تاثیر چشمگیری در جلوگیری از شیوع ویروس ها، میکروب ها و بیماری های عفونی دارد .

مصرف انرژی پایین، استهلاک پایین، سازگار با هر نوع دکوراسیون، با حداقل سر و صدا کنترل ترافیک و عبور افراد از دیگر مزایای استفاده از این درب ها است .

معمولا درب کرکره ای با توجه به اینکه از طراحی و شکل ظاهری مختلفی در بازار وجود دارند از ین رو انواع مختلفی از درب کرکره ای را می توانید پیدا کنید و این نوع از دسته بندی های مختلف برای انواع مختلف درب کرکره ای به ما کمک می کند تا با توجه به مکان مشخص شده و رنگ و نوع مختلف نسبت به سلیقه خود تهیه کنیم .

کرکره-استیل

انواع درب کرکره ای

درب اتوماتیک کشویی، درب اتوماتیک قوسی، درب اتوماتیک گردان، درب اتوماتیک مثلثی، درب اتوماتیک لولایی، درب اتوماتیک خروج اضطراری، درب اتوماتیک تلسکوپی و درب اتوماتیک تاشو در دسترس هستند .

دلایل استفاده از درب کرکره ای

معمولا درب کرکره ای اتوماتیک به عنوان درب دوم (درب خلبان) بعد از درب اصلی یا برای درب اصلی ورودی پارکینگ یا برای جلوگیری از ورود افراد مختلف به پارکینگ نصب می شود . لازم به ذکر است که درب کرکره ای اتوماتیک می تواند به عنوان درب اصلی پارکینگ قرار دارد و در نحوه اجرای آن، نوع موتور و تیغه آن فرقی نمی کند . لازم است به نکات فنی کوچک در ساخت درب کرکره ای پارکینگ اتوماتیک توجه داشته باشید و در صورت امکان باید به رنگ های غیر سفید ساخته شود تا هماهنگی بیشتری با نمای ساختمان داشته باشد . درب کرکره ای اتوماتیک برای مشتریان بسیار ایمن و راحت است زیرا این درب ها ضد سرقت هستند و به عنوان دیوار بتونی عمل می کنند که مانع از ورود عوامل خارجی به داخل ساختمان می شود .. به طور کلی می توان گفت ساختار درب کرکره ای اتوماتیک غلتکی به گونه ای است که با ایجاد یک لایه بسیار مقاوم هستند و آن ها به عنوان یک محافظت مناسب از فضای داخلی در برابر شرایط محیط خارجی در نظر گرفته می شوند که درب کرکره ای اتوماتیک به گونه ای طراحی شده اند که اجازه ورود نور یا سر و صدای اظافی را به داخل محیط نمی دهند .

جدا از همه مزایای درب های کرکره ای اتوماتیک، هزینه نگهداری این درب ها بسیار پایین است و بدنه درب کرکره اتوماتیک از تیغه های باریک مسطح و از آلومینیوم ساخته شده است که اگر یکی از تخته های باریک بدنه درب کرکره آسیب دیده باشد می توان آن را جداگانه تعمیر کرد .

کرکره درب
کرکره

مزایای استفاده از درب کرکره ای

کرکره های اتوماتیک نوعی از کرکره است که توسط موتور و با استفاده از نیروی الکتریکی اداره می شود و در محور عمودی ریلی بالا و پایین می رود.

مهمترین مزیت کرکره های اتوماتیک ، فراهم آوردن راحتی و راحتی در اختیار کاربران است. درهای شاتر نسبت به سایر درب های توپی (راه آهن ، دو برگ و تک برگ) (با در نظر گرفتن هزینه ساخت درب فلزی) از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است و فضای آن تقریباً صفر است، در این قسمت به چند مورد از مزایای استفاده از درب کرکره ای می پردازیم که عبارتند از

  • تشخیص نور یا سیستم اتوماسیون خانگی با برنامه نویسی شخصی
  • به راحتي قابل شستشو مي باشد
  • تنوع رنگی آن زیاد است تا آنجایی که می توان در دکوراسیون فروشگاه یک هارمونی چشم نواز ایجاد  کرد
  • از امنیت بیشتری نسبت به کرکره های سنتی برخوردار است و به آساني نمی توان آن را خراب کرد
  • کار با آن راحت تر است زیرا نيازی به قفل کردن ندارد
  • برای شرایط آب و هوایی مختلف مناسب می باشد
  • قابلیت باز و بسته شدن دستی در صورت قطع برق را بر عهده دارد

نکات مهم درهنگام خرید درب کرکره ای

نکات بسیاری برای خرید درب کرکره ای اتوماتیک اتومبیل وجود دارد. یکی از اولین نکات مهم برای خرید درب کرکره اتوماتیک، ابعاد درب است. لازم به ذکر است که درهای با عرض بیش از 4 متر از تیغه های تکراری و شفت های ضخیم تر با حداقل قطر 110 میلی متر استفاده می کنند که باعث می شود استحکام کمتر شود و همچنین عمر موتور شاتر اتوماتیک و پره های آن طولانی تر است .

گزینه مهم دیگر انتخاب موتور مناسب است که متناسب با ابعاد درب و همچنین تعداد ترافیک و باز و بسته شدن درب و سرعت باز و بسته شدن درب است، درب کرکره ای اتوماتیک نسل جدیدی از درب های اتوماتیک هستند که توسط موتورهای مخصوص این نوع درب ها به صورت خودکار و به سمت بالا چرخانده می شوند .

کاربردهای درب کرکره ای

درب کرکره ای برقی صدا و گرما را عایق بندی کرده و از ورود گرد و غبار به فضای داخلی جلوگیری می کنند. این محصول از طرح ها و رنگ های متنوعی برخوردار است و به خوبی با نمای ساختمان سازگار است و درب کرکره ای برقی استاندارد به زودی خراب نمی شوند و نیازی به تعمیر ندارند و با توجه به اینکه کرکره ها اغلب در فضای باز نصب می شوند، این سازه در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت خوبی دارد .