درب اتوماتیک تاشو

یکی از انواع درب های اتوماتیک، درب اتوماتیک تاشو می باشد که مزایای بسیاری دارد از جمله، نصب آن به سادگی انجام می شود، برای فضاهای محدود مناسب است، برای فضاهای کمتر از 1000 میلی متر گزینه ایده الی به حساب می آید، سرعت عمل آن 0.7 میلی ثانیه میباشد که بسیار بالاست.

برای مکان هایی که تردد و رفت امد بالایی دارند می توان درب تاشو را جوری تنظیم نمود که به یک سمت باز شده و بیشترین فضای ممکنه را در اختیار کاربران قرار بدهد.نوع حرکت این نوع درب هم بسیار روان و بدون صدا می باشد.

مکانیزم درب اتوماتیک تاشو شباهت بسیار زیادی به درب اتوماتیک لولایی دارد. تفاوت در جایی اشکار می شود که هر لنگه به دو قسمت تقسیم شده و دو لنگه توسط لولا به هم متصل می شوند. این درب همچنین دارای سیستمی است که به محض اینکه متوجه بشود جسمی را در پیش رو دارد متوقف شده و در با فرمان کنترلر در جای خود از حرکت می ایستد.

درب اتوماتیک تاشو چه عملکردی دارد؟

این سیستم دارای حالات : تمام باز، تمام بسته (قفل)، نیمه باز، اتوماتیک و حرکت یکطرفه است.

حالت بسته برای زمانی است که در بازه زمانی معینی ورود خروج صورت نمی گیرد.

حالت نیمه باز بیشتر در زمان هایی که نیاز به جلوگیری از هدر رفت انرژی است مورد استفاده قرار می گیرد.این کار را با تنظیم سنسور حرکت انجام می دهند.

ویژگی های بارز درب اتوماتیک تاشو :

اتصال به فلاشر ها و انواع قفل ها و سیستم های هوشمند کنترل ورود و خروج

کاهش بازه عملیاتی درب در هنگام باز و بسته شدن

سرعت مناسب و قابل تنظیم باز و بسته شدن درب در شعاع مناسب

عملگر درب اتوماتیک شیشه ای تاشو:

Automatic Folding Doors

عملگر درب اتوماتیک شیشه ای تاشو:

در حقیقت یونیت نصب شده بالای در اتوماتیک تاشو که شامل : یک ریز پردازنده و یک موتور است وظیفه جابجایی و باز و بسته شدن درب را دارد.

همچنین دارای یک سوییچ چند حالته است که تنظیم حالات مختلف از باز و بسته شدن را بر عهده می گیرد.

با استفاده از دو ریل و چند قرقره اتصالات درب و اپراتور به یکدیگر میسر می شود.

مزیت های درب اتوماتیک تاشو چیست ؟

اولین مزیت این نوع درب ,اشغال کمترین فضای ممکنه در حالت اجرا می باشد وهمچنین در کاهش شعاع عملکرد بیشتری نسبت به درب های لولایی دارد.

این نوع درب (اتوماتیک تاشو) سرعت عملکرد بیشتری نسبت به سایر درب های کشویی و لولایی دارد و مزیت بسیار عالی برای مکان هایی با رفت و امد بالا می باشد.

معرفی درب های اتوماتیک اتوبوسی (فولدینگ )

درب اتوماتیک اتوبوسی (فولدینگ) آماج صنعت آذر درب های هستند که از نظر محدودیت فضای تردد و ساختار بهترین گزینه می باشند زیرا هر دو لت درب به صورت کشویی و همزمان تقسیم شده و هر لت آن لولایی بسته می شود و لازم به زکر می باشد که در بعضی از موارد فقط درب به یک سمت دیوار نصب گردیده ، که در این حالت درب به دوصورت لولا شده به یکدیگر می باشد که یکی از آنها به سمت دیوار لولا شده است .یکی از مزایایی این نوع درب اتوماتیک نسبت به درب هایی لولایی اتوماتیک سرعت عملکرد ، مکانیزم محرکه منحصر به فرد ، نرمی و بی صدا بودنکاهش شعاع عملکرد حرکتی باز و بسته شدن را دارا می بوده که ویژگی منحصر به فرد و اهمیت بالای در فضای اشقال شده کمتری در محیط های پر ترافیک رفت و آمد را دارند .

مزایای استفاده از درب اتوماتیک اتوبوسی (فولدینگ)

از انواع کارکرد درب اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی (تاشو) می توان به حالت تمام باز، تمام بسته (قفل)، نیمه باز، اتوماتیک و حرکت یکطرفه اشاره نمود. در حالت تمام باز، درب با تشخیص حرکت، تمام مسیر را برای ورود و یا خروج باز می کند. حالت بسته یا قفل برای مواردی به کار می رود که نیاز به عبور و مرور از ورودی تا زمان خاصی وجود ندارد، درب قفل می شود و تا تنظیم مجدد آن، قفل باقی می ماند. حالت نیمه باز در درب اتوماتیک شیشه ای تاشو حالتی بسیار مناسب برای جلوگیری از هدر رفت انرژی است، در این حالت می توان درب را طوری تنظیم نمود که با تشخیص حرکت و یا وزن توسط سنسور، تنها نیمی از ورودی باز گردد، به این ترتیب با باز و بسته شدن درب، از اتلاف حداقل انرژی نیز جلوگیری به عمل می آید. حرکت اتوماتیک، حرکت معمول و مورد انتظار درب است و حرکت یکطرفه برای کنترل عبور و مرور از یک سمت، تنظیم می گردد. به این صورت که ورود تنها از سمت (ورودی و یا خروجی) صورت می گیرد، سنسور بخش ورود و یا خروج غیر فعال می شود و عبور تنها از یک سمت امکان پذیر می باشد.

عملکرد درب های اتوماتیک اتوبوسی (فولدینگ )

بنا به ضرورت و با توجه به شرایط موجود می توان از درب شیشه ای اتوماتیک تاشو که دارای دو و یا یک لت می باشد، استفاده کرد. در درب اتوماتیک فولدینگ یا اتوبوسی هر لت به دو قسمت تقسیم شده است، این دو قسمت به یکدیگر و یکی از قسمت ها به دیوار لولا شده است. در درب اتوماتیک شیشه ای تاشو که دارای دو لنگه می باشد، هر لنگه درب به طرفین جمع می شود و ورودی از سمت مرکز باز می گردد. در در شیشه ای تاشو با یک لت، با تشخیص وزن یا حرکت توسط سنسور تعبیه شده برای درب، این لت، تا شده و به روی خود جمع می شود، به این ترتیب ورودی از یک سمت (راست و یا چپ) باز می گردد. این نوع درب برای استفاده در اماکنی که میزان رفت و آمد بالا و یا نامحدودی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. سرعت باز شدن درب تاشو 2 تا 4 ثانیه است که برای یک درب اتوماتیک شیشه ای سرعت مطلوبی به شمار می رود؛ از این رو استفاده از این درب ها برای اماکنی که بسیار پر تردد هستند و سرعت باز و بسته شدن درب اهمیت پیدا می کند، مناسب است.