null

Doc Loler

داک لولرها تجهیزات جانبی بارگیری انواع کالا هستند. استفاده از این تجهیزات صنعتی به عنوان یک راه حل ساده و کارآمد در بسیاری از صنایع با استقبال رو به رو شده است؛ روشی که برای انبارهای کوچک، کارگاه های بزرگ، کارخانه ها و ... مناسب است

داک لولر

Doc Loler

داک لولر چیست؟

داک لولر نوعی تجهیزات صنعتی است که برای سهولت در حمل و نقل بار استفاده می شود و از یک صفحه متحرک تشکیل شده که به صورت یک بالابر عمل می کند و قادر است بارهای بسیار سنگین را به سمت بالا یا پایین جا به جا کند. شاید هنگام حمل بار، بارها با این مورد مواجه شده باشید که اختلاف ارتفاع میان مکانی که بارها قرار دارند و کف وسیله نقلیه وجود دارد؛ طبیعتاً انتقال کالاهای بسیار سنگین با وجود اختلاف ارتفاع، کاری دشوار خواهد بود. تجهیزات داک لولر، دقیقاً برای همین منظور طراحی شده اند و با عملکرد سریع خود موجب سهولت در انتقال کالاها می شوند.

انواع داک لور

وجود انواع داک لور برای کسب و کارهایی که با جا به جایی کالاهای سنگین و با تعداد بالا سر و کار دارند، ضروری است؛ انبارهای ذخیره و نگهداری کالا، سردخانه های ذخیره مواد غذایی، اسکله ها، بنادر و گمرک، مهم ترین مکان هایی هستند که روزانه تعداد زیادی کالا با تناژ بالا در آن ها مبادله می شود. وسایل نقلیه سنگین که در این مکان ها بارگیری می کنند با استفاده از تجهیزات داک لولر، سرعت کار خود را افزایش می دهند.  داک لولر در انواع و مدل های متنوع در بازار وجود دارند و هر یک دارای خصوصیات معینی هستند؛ این دستگاه ها از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و حداکثر ایمنی را در هنگام بارگیری یا تخلیه کالا برای کاربران فرآهم می کنند. کار با دستگاه داک لولر بسیار ساده است اما نیاز به مهارت کافی دارد. این تجهیزات، مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش می دهند.

ضرورت استفاده از انواع داک لولر در صنایع چیست؟

داک لولرها تجهیزات جانبی بارگیری انواع کالا هستند. استفاده از این تجهیزات صنعتی به عنوان یک راه حل ساده و کارآمد در بسیاری از صنایع با استقبال رو به رو شده است؛ روشی که برای انبارهای کوچک، کارگاه های بزرگ، کارخانه ها و … مناسب است و برای تمام وسایل نقلیه سنگین، کامیونت ها، تریلی ها و سایر ماشین های حمل بار قابل استفاده می باشد.

طراحی داک لولر

انواع داک لولر به گونه ای طراحی شده اند که با سیستم های وسایل نقلیه و معماری ساختمان های مختلف سازگاری دارند. این تجهیزات برای حمل کالاهای بسته بندی شده و طیف گسترده ای از محصولات کاربرد دارند. صنعت لجستیک، انبارداری، ذخیره سازی کالا، تولید کنندگان مواد غذایی، صنعت ساخت و ساز و …، امنیت حمل کالاهای خود را با استفاده از داک لولر تأمین می کنند.

داک لولر تلسکوپی چیست وچگونه کار می کند؟

داک لور تلسکوپی نوعی از داک لولر است که بر اساس سیستم هیدرولیکی عمل می کند و در ابعاد و اندازه های مختلف با ظرفیت بارگیری متنوع و مطابق با نیاز مشتریان ساخته می شود. این تجهیزات قابل شستشو هستند و با قیمت مناسب در دسترس می باشند. بهره وری و کارآیی بالا، تضمین ایمنی بارگیری و تخلیه بار و کیفیت بالا مهم ترین خصوصیات داک لولر تلسکوپی هستند.

داک لولر تلسکوپی مجهز به یک سنسور چشمی است که به طور خودکار قادر است سطح وسیله نقلیه را تشخیص دهد و ارتفاع را بر حسب آن تنظیم کند. این قابلیت از وارد شدن آسیب به وسیله نقلیه و کالاها جلوگیری می کند. این نوع داکر لولر برای کالاهای بسیار سنگین، گزینه مناسبی خواهد بود.

ظرفیت بارگیری با داک لولر تلسکوپی در حدود 60 تا 100 کیلو نیوتن است با این حال، امکان جابه جایی بارهای سنگین تر نیز با این داک لولر وجود دارد. هنگام بارگیری یا تخلیه بار، سطح داک لولر به صورت شناور به سمت بالا یا پایین حرکت می کند تا بتواند ارتفاع استاندارد را تنظیم کند. شیب و زاویه نهایی داک لولر تلسکوپی با توجه به شرایط کاری تنظیم می گردد.

ویژگی های انواع داک لولر چیست؟

ایمنی بارگیری با استفاده از تجهیزات داک لولر تأمین می شود. انواع داک لولر مجهز به سیلندرهای مخصوص کنترل حرکت دستگاه هستند که اغلب برای موارد اضطراری یک سیلندر جانبی اضافی نیز برای دستگاه تعبیه می شود. سطح داک لولر را می توان به صورت دستی نیز تنظیم نمود.

تجهیزات داک لولر مجهز به یک پوشش ضد لغزش هستند که به عنوان یک محافظ در سطح قرار گرفته و از سُر خوردن کالاها به خصوص در سطح شیب دار جلوگیری می کند. این تجهیزات را به راحتی می توان در شرایط آب و هوایی مختلف به کار برد. مهندسان و صنعتگرانی که از انواع داک لولر برای تخلیه بارهای خود استفاده کرده اند عقیده دارند این تجهیزات یکی از بهترین دستگاه های صنعت لجستیک هستند که سرعت حمل و نقل کالا را افزایش می دهند.